آموزش


چهار اصل مهم در تکثیر و پرورش میگو

چهار اصل مهم در تکثیر و پرورش میگو

ما در مورد اصول مهم پرورش میگوها صحبت کنیم. ۴ اصل اصلی که برای پرورش موفق میگوها باید رعایت شود: اولین اصل این که باید میگوها را زنده نگه داشت و این بستگی به پارامترهای آبی و غذا و بیوفیلتر داره. اگر نتوانید میگوها را زنده نگهدارید، نمی‌توانید آنها را تکثیر کنید. اصل دوم پرورش میگوها این است که بعد از حفظ زنده ماندن، شروع به تکثیر میگو کنیم. و سپس در مرحله سوم، انتخابی انجام می‌شود تا میگوهای با کیفیت را انتخاب کرده و پرورش بدیم . در نهایت در مرحله چهارم ، می‌تونیم میگوهای تانک رو تقسیم کنیم تا دو خط ژنتیکی از همون نوع میگوها داشت باشیم. البته باید صبور باشید و با انتظار سال‌ها به پرورش میگوها بپردازید تا نتایج رو ببینید

ستاپ تانک میگو کاردینا به روش کمپانی SL AQUA

ستاپ تانک میگو کاردینا به روش کمپانی SL AQUA

دنیای میگو بخاطر تنوع بالایی که داره مانند ژن ها و رنگ بندی های مختلف ، تنوع ستاپ بسیار زیادی داره و هر بریدر و کمپانی با توجه به تجربه و محصولاتی که در اختیار دارن ستاپ های مختلفی رو پیشنهاد میکنن که در ادامه این مطلب به ستاپ پیشنهادی کمپانی محبوب و معروف SL AQUA میپردازیم .کنجکاو باشید ...!

سیکل آب در تانک میگو

سیکل آب در تانک میگو

در این مطلب در مورد سیکلینگ یک تانک میگو صحبت می‌شود. اول از همه، توصیه می‌شود که طی شدن سیکل تانک عجله نکنید به این دلیل که اگر سریعاً تانک را سیکل کنید ، با مشکلاتی ممکن است روبرو شوید. برای سیکل کردن تانک، به آهستگی و دقت عمل کنید و از راه‌های متنوعی برای اضافه کردن آمونیاک به تانک استفاده کنید. در ادامه درباره انتخاب خاک مناسب و تخمین آمونیاک نیز صحبت می‌شود. نگران نباشید به اضافه کردن آمونیاک خالص نیاز ندارید، زیرا اکثر خاک‌های فعال، شامل خاک گلس گارتن ، قادر هستند آمونیاک تولید کنند. سپس در مورد اضافه کردن اکسسوری و میکروارگانیسم‌ها به تانک در مراحل بعدی صحبت می‌شود تا به تانک  جریان زندگی ببخشید.  همچنین تانک با اضافه کردن گیاهان شناور و خزه‌ها برای استقرار میکروارگانیسم‌ها مناسب تر میشود.در ادامه درباره اینکه آیا می‌توان سیکلینگ را سریع‌تر انجام داد صحبت می‌شود و پاسخ می‌دهیم که معمولاً توصیه نمیشود زیرا ممکن است باعث ایجاد مشکلات در تانک شود و همچنین باعث مرگ میگوها می‌شود. همچنین لازم است اضافه کنیم که فرایند سیکلینگ حداقل حدود ۴۰ روز طول می‌کشد.

نکات نگهداری و تکثیر میگو ( 1 )

نکات نگهداری و تکثیر میگو ( 1 )

سلام! در این مطلب درباره تسریع تکثیر میگو ها صحبت می‌کنیم . ایده اصلی اینه که برای تکثیر بیشتر ، باید شرایط مناسبی رو برای میگوها فراهم کنید . اول از همه باید شرایط آب مناسبی داشته باشید و به میزان کافی غذا در اختیارشون قرار بدین و سپس میگوها را به خودشان بسپارید . هدف اصلی این است که بیش از حد غذا ندهید، چرا که این می‌تواند به عدم پایداری پارامترهای آب منجر شود و نیاز به آب تعویض بیشتری داشته باشید. بنابراین، مقدار مناسب غذا را به آن‌ها ارائه کنید و ماده‌ای برای چراندن مناسب داشته باشید و سپس شاه میزه ها را به خودشان بسپارید تا هنگامی که آماده باروری هستند ، تولیدمثل کنند. از طرفی، در این مطلب هم به اهمیت پارامترهای آب و منبع غذایی می‌پردازیم . امیدوارم که توضیحات من مفید بوده باشند. کنجکاو باشید ...!

تغذیه میگو ها

تغذیه میگو ها

سلام! در این قسمت درباره موارد مربوط به تغذیه میگوها در محیط آکواریوم صحبت می‌کنم . یکی از سؤالات رایجی که اغلب مطرح میشه اینه که چقدر باید میگوها رو تغذیه کنیم؟ به این نکته پرداختم که اگر شما دارای بیش از ۲۰ میگو هستید ، روزانه دو بار به صورت منظم غذا بدید، یکبار صبح و یکبار شب. همچنین بهتر است یک ماده غذایی برای چریدن (مثلاً برگ‌ کاتاپا ) در اختیار میگوها قرار بدهید . با این کار میگوها احساس می‌کنند که غذای کافی برای حمایت از نسل بعدیشان در محیط وجود دارد . مطلب مهمی است که غذا را به همه میگوها بدهید تا میگو ماده مولد فکر کند که منبع کافی غذا برای تولید نسل بعدی وجود دارد. در ای قسمت همچنین درباره منابع غذایی دیگری هم صحبت شده و اینکه باید بین این مواد غذایی گزینه‌های متنوعی داشته باشید . همچنین در مورد لوبائو ( بیوفیلم بگ ) که یک منبع غذایی برای میگوهاست اطلاعاتی ارائه شده است. در کل، مهم است که با تعادل مناسبی بین مواد غذایی و پارامترهای آبی ، عمل کنید تا بتوانید میگوهای متنوع‌تری داشته باشید. امیدوارم که این اطلاعات برایتان مفید بوده باشد. کنجکاو باشید ...!

پیش نیاز های ورود میگوها به تانک آکواریوم

پیش نیاز های ورود میگوها به تانک آکواریوم

در این ویدیو، موضوع اصلی بررسی سه نکته مهم قبل از قرار دادن میگوها در مخزن شما است. ما در  ویدیو پیش نیاز های ورود میگوها به تانک آکواریوم نکاتی را که قبل از دریافت میگوها باید مد نظر قرار دهید، به اشتراک می گذاریم. نکته اول این است که مخزن شما باید قبل از ورود میگوها آماده باشد و نباید پس از ورود میگوها اقداماتی مانند تنظیمات مخزن و یا جابجایی اشیا انجام دهید. نکته دوم این است که باید حداقل دو بار پارامترهای آب مخزن خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شرایط آبی برای میگوها مناسب است  و نکته سوم ، بررسی کردن منبعی که میخواهید از آن میگو بخرید، است. باید از منبع مطمئن شوید که شرایط آبی میگوهایی که آنها نگهداری می کنند شبیه به شرایط آبی شما باشد. این نکات باعث می شود فرآیند قرار دادن و نگهداری میگوها در مخزن شما آسانتر شود. کنجکاو باشید ...!

درباره‌ی نویسنده
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
برچسب‌ها
موردی وجود ندارد.